Sokan azt gondolják, hogy egy külföldi kiruccanás feltétlenül drága.
Sokan azt gondolják, hogy egy külföldi kiruccanás feltétlenül drága. Pedig ma már egy jól megválasztott buszos egynapos túrával 30.000 Ft alatt is olyan helyekre juthatsz el, amelyekről mások csak álmodnak. Magyarország közelsége rengeteg európai látványossághoz lehetővé teszi, hogy akár egyetlen nap alatt is hatalmas élményekben legyen részed – és mindehhez nincs szükség magas költésre, sőt még szabadságot sem kell kivenned.
A VillámTúra pontosan ezeket a pénztárcabarát, mégis tartalmas utakat kínálja: kényelmes autóbuszok, előre szervezett programok, profi idegenvezetők és a legszebb természeti csodák, nagyon baráti áron.
Vintgár-szurdok és a Bledi krémes nyomában – 23.990 Ft/fő-től
Ez az út megmutatja, milyen sokat lehet kihozni egyetlen napból. Késő esti indulással már szombat délelőtt Bled kristálytiszta tava mellett ébredsz, ahol a Júliai-Alpok látványa fogad. A tó közepén álló sziget, a Nagyboldogasszony-templom, a legendás kívánságteljesítő harang és természetesen a híres bledi krémes együtt teszik felejthetetlenné a látogatást.
Innen indul tovább az út a Vintgár-szurdokhoz – Szlovénia egyik legszebb természeti csodájához. A több kilométer hosszan kiépített fahidakon és pallókon végigvezető gyalogtúra minden korosztálynak könnyen teljesíthető, mégis látványos, kanyonon átívelő hidakkal, zubogó vízesésekkel és kristálytiszta vízzel.
Kiknek ajánlott?
Családoknak, pároknak, hétvégi kalandvágyóknak – mindenkinek, aki szeretne 24 órán belül hegyeket, kristálytiszta folyókat és igazi alpesi romantikát látni.
Plitvicei Nemzeti Park – 24.990 Ft/fő-től
A világ egyik legismertebb és legszebb nemzeti parkja csak néhány órányira van Magyarországtól. A Világörökség részét képező Plitvicei-tavak 16 egymáshoz kapcsolódó tóból, több mint 90 vízesésből és lélegzetelállító kékeszöld vízből álló természeti csoda.
Egy nap alatt végigsétálhatod a kiépített útvonalakat, gyönyörködhetsz a vízesésekben, megfigyelheted az élővilágot, és természetesen készíthetsz számtalan fotót, amelyhez foghatót máshol a kontinensen aligha találsz.
Kiknek ajánlott?
Akik imádják a természetet, szeretnek túrázni és felfedezni, de nincs idejük többnapos kiruccanásra.
Miért a buszos út a legjobb választás ezekhez a hétvégi túrákhoz?
A 30.000 Ft alatti utak pont azért ennyire kedvezőek, mert buszos szervezéssel működnek. Ez rengeteg előnyt jelent:
1. A legolcsóbb utazási forma
Autóval a benzinköltség, autópályadíj, parkolás együtt már önmagában többe kerülne, mint a teljes részvételi díj. A busz költségei csoportosan oszlanak meg, ezért ilyen kedvező az ár.
2. Nem kell vezetned
Éjszakai indulásnál különösen nagy előny, hogy nem fáradsz el, nem kell a kormány mögött virrasztanod, és kipihenten érkezel a látnivalókhoz.
3. Minden előre szervezve
Nem kell parkolást, belépőket, útvonalat keresgélni. A program előre összeállított, gördülékeny, így tényleg ki tudsz hozni egyetlen napból mindent.
4. Kényelmes és biztonságos
A VillámTúra buszai klimatizáltak, tiszták és kényelmesek. Profi sofőrökkel és idegenvezetőkkel utazol, akik pontosan tudják, hol mi vár rád.
5. Társaság, közösség
Sokan egyedül csatlakoznak, mégis már útközben barátokra lelnek. A buszos utak hangulata családias és közvetlen – pont az, amitől egy nap még különlegesebbé válik.
Ha 30.000 Ft alatt szeretnél külföldre utazni, akkor a buszos hétvégi túrák verhetetlenek. Egynapos kiruccanások, amelyek:
költséghatékonyak,
minden korosztálynak megfelelőek,
kényelmesek és stresszmentesek,
és olyan látványosságokat mutatnak meg, amelyekért mások napokat utaznának.
Legyen szó a festői Bledről és a Vintgár-szurdokról, vagy a világörökségi Plitvicei Nemzeti Parkról, egy biztos: a VillámTúrával a lehető legtöbbet hozod ki egyetlen hétvégéből – és mindezt elérhető áron, kényelmesen, biztonságosan és élményekkel teli módon.
